Kakao tozundan sıcak çikolata

Romantik bir akşam için aromatik bir fincan sıcak çikolata hazırlanabilir veya kış akşamında harika bir içkiyle şımartabilirsiniz.

Malzemeler

Kakao tozu – 2 yemek kaşığı.

Şeker – 1 çorba kaşığı.

Nişasta – 1 çay kaşığı.

Su – 2 yemek kaşığı.

Krem – 300 ml

  • 158 kcal
  • 15 dk.

Pişirme süreci

Seni bilmiyorum ama sıcak çikolatayı gerçekten çok seviyorum. Önceden, bir mağazada sıcak çikolata bir torba satın alabilir, süt veya krema ile dökebilir ve iyi bir sıcak çikolata alabilirsiniz. Ama bu daha önceydi. Şimdi evde sıcak çikolata yapmayı ve sadece kaliteli ürünler yapmayı tercih ediyorum. o içeceklerin lezzetini belirler çünkü Özellikle ben, kakao tozu kalitesine dikkat çok iyi bir kakao tozu kullanma eğilimindedir.

Kakao tozundan elde edilen sıcak çikolata soğuk kış akşamlarında iyidir, özellikle sizin için birileri tarafından hazırlanırsa.

Ürünleri listede hazırlayın. Krem, tabii ki, süt yerine geçebilir ama sonra sıcak çikolata vasat dışarı dönecek, ama biz de bir tatil istiyorum, bu yüzden tüm iyi alın.

Kakao tozu sıcak çikolata için malzemeler

Sıcak çikolata pişirmek zor değil. Başlamak için kakao tozu, şeker ve nişastayı karıştırıyoruz.

Kakao, şeker ve nişastayı karıştırın

Kuru malzemeleri iyice karıştırın.

Kuru maddeler karıştırın

Biraz soğuk (SICAK DEĞİL!) Su ekleyin ve hepsini karıştırın. Bir yulaf ezmemiz olacak.

Su dökün

Ayrı bir tencerede, krema kaynatın ve karışımımızla karıştırın ve sürekli karıştırın. Ateşe sıcak çikolatalı bir tencereye koyalım ve içeceği birkaç dakikalığına ısındıktan sonra kaynatmasına izin vermeyiz.

Krema dökün

Kakao tozundan hazırlanan hazır sıcak çikolata küçük bardakların üzerine dökülür ve harika bir içeceğin tadını ve tadını çıkarın!

Kakao tozu sıcak çikolata fotoğrafı

İlahi bir içki! Kendine yardım et!

Kakao tozundan sıcak çikolata için reçete

Добавить комментарий

*

+ 34 = 36