Wszystko o makreli Ryba

Każdy smakosz wie: ryba jest źródłem zdrowia i długowieczności. Nie każdy jednak wie, że jeden z najcenniejszych ryb jest makrela, mięso, które mogłyby równie dobrze być podstawą eliksir młodości, jeżeli taka mogłaby istnieć. W makreli jest prawie wszystko, czego ludzkie ciało potrzebuje do aktywnego życia w każdym wieku.
Krótka informacja:

Makrela to daleki krewny okonia. Drugie imię makreli to makrela. Bardzo tłuste szlachetne ryby, z których możesz ugotować setki pysznych i prawie leczniczych potraw.

Przydatne właściwości makreli

Może zacząć od małej porównania, makreli i wołowiny, ponieważ jest wołowina, lekarze zalecają spożywanie większej całości. Według naukowców, makrela o 18% składa się z cennego białka, które już wchłoniętej 3 razy szybciej niż podobna ilość białka wołowego.

Wartość Ilość na 100 gramów
Zawartość kalorii w makreli 191 kcal
Tłuszcze 13,2 gramów
Białka 18 gramów
Woda 67,5 grama
Nasycone kwasy tłuszczowe 4,2 grama
Węglowodany 0 gramów
Witaminy A, B1, B2, B5, B6, B9, B12, C, D, E, H, K, PP
Minerały Potas (280 mg.), Wapń (40 mg), magnez (50 mg), sód (100 mg),
Fosfor (280 mg), cholesterol (70 mg), żelazo (1,7 mg).

Tłuszcze makreli są reprezentowane przez nienasycone kwasy tłuszczowe, pełniące funkcje antyoksydacyjne w organizmie. Chronią komórki przed “inwazją” wolnych rodników, a tym samym zapobiegają występowaniu wielu dolegliwości, w tym onkologii.

Zaleca się spożywać makrele dla osób w każdym wieku:

  • dzieci – dla jednolitego rozwoju mózgu i ciała jako całości;
  • młodzież – do normalnego tworzenia narządów wewnętrznych;
  • kobiety w ciąży i karmiące piersią – dla pełnego odżywiania płodu i utrzymania laktacji;
  • cała reszta (i jednocześnie oraz wymienione grupy) – utrzymywać ciało w zdrowym stanie.

Substancje, które składają się na mięso makreli, nasycają nie tylko ludzki żołądek, ale całe ciało. Dzięki witamin, minerałów i innych „przydatny” w organizmie smakoszy syntetyzuje białka niezbędne do życia, wzmacnia kości i stawów, a także normalizację wielu ważnych procesach (np metabolizmu tłuszczu).

Ogromna ilość fosforu występująca w mięsie makreli jest doskonałym “katalizatorem” dla wielu użytecznych przemian chemicznych i reakcji. Ponadto fosfor utrzymuje nasz układ mięśniowo-szkieletowy w stanie gotowym do użytku, zapobiegając jego pogarszaniu się nawet w starszym wieku.
Tworzenie hemoglobiny zniszczenie płytek sklerotycznych w naczyniach krwionośnych, produkcja enzymów, wzmocnienie układu nerwowego i układu odpornościowego, reguluje poziom cukru we krwi, poprawiają wzrok i pamięć – wszystko to istoty mięsa z makreli.

Należy również wiedzieć, że jedzenie makreli ma korzystny wpływ na układ trawienny i wszystkie części mózgu. Oprócz mięsa makreli przenosi korzyści dla włosów i skóry ludzkiej (poprawia jego wygląd), przyczynia się do syntezy DNA leczy błon śluzowych i utrzymuje prawidłowe funkcjonowanie w rdzeniu kręgowym.

Teoretycznie możesz utrzymać ciało w zdrowym stanie, jedząc jedną makrelę. Przecież nawet nasze nastroje są pod jego wpływem (substancje wchodzące w skład mięsa makreli uczestniczą w tworzeniu się ludzkiego hormonu).

Niemniej jednak, pomimo wyjątkowej przydatności, makrela nie jest przydatna dla wszystkich, a nie zawsze.

Przeciwwskazania do stosowania mięsa z makreli

Makrela, złapana w zimie, nie powinna być spożywana przez osoby cierpiące na ostre lub przewlekłe choroby nerek i wątroby.

Gdy zaostrzenie wrzodu, zapalenie żołądka lub jakiejkolwiek innej choroby przewodu pokarmowego, wędzone i solone makrele jest przeciwwskazane. To samo dotyczy “rdzeni”.

Jeśli jednak przygotujesz makreli za pomocą umysłu, nawet chorzy nie będą mieli problemów. Przecież w skrajnych przypadkach ryby mogą się gotować …

Tak więc, naprawdę obawiam się, że mięso makreli występuje tylko w jednej kategorii ludzi – alergików, którzy nie tolerują żadnej ryby. Reszta po prostu nie musi wykorzystywać tego cennego daru natury.

Co ugotować z makrelą?

Добавить комментарий

*

31 − 28 =