Tavuk karaciğer ve irmik ile börek

Bir manga ile tavuk karaciğerinden lezzetli hepatik börek pişirmek için basit bir tarif.

Malzemeler

Tavuk karaciğeri – 500 gr

Manka – 2 yemek kaşığı

Mısır nişastası – 2 yemek kaşığı.

Soğan – 0.5-1 adet.

Tavuk yumurtası – 1 adet.

Tuz – tadı

Biber Ch.M. – tatmak

Kabartma tozu – 11 g

Kızartma için bitkisel yağ

  • 174 kCal
  • 20 dk.
  • 10 dk.

Pişirme süreci

Bu tarif özellikle tavuk karaciğerinin sevgililerine hitap etmelidir. Tarifime göre krep çok lezzetli, sulu ve havadar. Bu yemek basit ve hızlı bir şekilde hazırlanır ve eğer tavuk karaciğerinin kandaki hemoglobimizden sorumlu olan büyük miktarda demir içerdiğini düşünürseniz, bu tür krepler vücut için de çok faydalıdır.

Bir manga ile tavuk karaciğerinden elde edilen kreplerin hazırlanması için ürünleri listeye göre hazırlayın. Karaciğer yıkama, yağ ve tüm gereksiz temiz, kuru soğan, yıkayın.

Manga ile tavuk karaciğer krep için malzemeler

Tavuk karaciğerini bir karıştırıcıya aktarın, homojen bir kütleye katlayın.

Karaciğeri bir karıştırıcıya koy

Karaciğer kütlesini derin bir kaba aktarın, yumurtayı, mangoyu, nişastayı, tuzu ve biberi tadın. Soğanlar küçük küpler halinde kesilmiş, kalan malzemelere eklenmiştir.

Yumurta, soğan ve un ekleyin

Karaciğer kütlesini karıştırın, birkaç dakika bekletin, böylece mancha şişer, sonuncusu kabartma tozu ekler. Bir kez daha, iyice karıştırın ve kabartma tozuyla birlikte birkaç dakika daha bekletin. Hepatik kütle düzenli krepler için bir hamur olarak elde edilmeli ve eğer sıvı (hepsi karaciğer kalitesine bağlı) ortaya çıkarsa, biraz daha nişasta ekleyin.

Kabartma tozu ekleyin

Bitkisel yağı bir tavada önceden ısıtın, 1.5 çorba kaşığı karaciğer hamurunu dökün ve her bir tarafta 3-4 dakika boyunca krep pişirin.

Hepatik hamur bir tava üzerinde koymak

Tavadaki böreklerin uzun süre devam etmemesi durumunda, tavuk karaciğeri çok çabuk pişmektedir. Krepleri kağıt havluya koyun, böylece fazla yağ bırakır.

Karaciğer krep kızartmak için

Ekşi krema veya favori garnitür ile bağımsız bir yemek olarak bir manga ile tavuk karaciğer gelen karaciğer krep hizmet verebilirsiniz.

Manga ile tavuk karaciğer krep için Reçete

Çok lezzetli, tavsiye ederim.

Tavuk karaciğer ve irmik ile börek

Добавить комментарий

*

98 − = 93