Gęś w rękawie w piekarniku

Faszerowana gęś często kojarzy się z świątecznym daniem. I nie za nic, ponieważ to danie ma elegancki wygląd i będzie ozdobą każdego bankietu.

Składniki

Gęś – 2,5 kg

Lemon – 1/2 szt.

Czosnek – 3-5 zębów

Apple – 4 szt.

Mandarynka – 2 szt.

Marchewki – 1 szt.

Sól – 1 łyżka.

Przyprawy – 2 łyżki.

  • 308 kCal
  • 1 godz. 40 min.

Proces gotowania

Faszerowana gęś często kojarzy się z świątecznym daniem. I nie za nic, bo to danie ma szykowny wygląd i będzie ozdobą każdego bankietu. A smak jest niesamowity. Dzięki takiemu urządzeniu kuchennemu, jako rękawowi do pieczenia, mięso jest bardzo delikatne, soczyste i pachnące. Po wypchnięciu wypchanej gęsi w rękawie nie musisz się martwić – często nie musisz patrzeć i patrzeć na ptaka.

Konieczne jest przygotowanie niezbędnych składników.

Składniki na gęsi w rękawie w piekarniku

Dokładnie umyć gęś pod bieżącą wodą zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Jeśli są pozostałości piór lub poduszek, zrywaj pincetą.

Umyj gęś

Połącz sól, posiekany czosnek, sok pół cytryny i przyprawy: mielona czerwona i czarna papryka, majeranek, rozmaryn, szczypta cynamonu i gałka muszkatołowa.

Wymieszaj przyprawy

Wszystko zmieszaj i zmiksuj papkę, by zetrzeć ptaka.

Dodaj czosnek i sok z cytryny

Aby pocierać, konieczne są ruchy masażu, delikatne przyciśnięcie.

Zetrzyj gęś z przygotowaną mieszanką

Przygotuj nadzienie: obrać mandarynki i marchew, wyjąć rdzeń z jabłek. Mandaryn podzielony na segmenty i usunąć białe włókna. Pokrój jabłka na cztery części. Marchew pokroić w małe klocki.

Pokroić jabłka i marchewki

Włóż przygotowany farsz do wnętrza gęsi. Mocne ubijanie nie jest konieczne, więc podczas pieczenia skóra nie pęka, cały sok nie wypływa – w przeciwnym razie mięso okaże się twarde.

Wypełnij gęś warzywami i owocami

Typowa igła z sznurkiem do zszycia brzucha.

Ułóż brzuch gęsi

Umieść ptaka w rękawie i związaj go mocno po obu stronach.

Umieść gęś w rękawie do pieczenia

Przenieś gęś w rękaw do blachy do pieczenia i wyślij ją do piekarnika. Piec przez 1,5 godziny w temperaturze 180 stopni. Aby ptak był dobrze zarumieniony, należy 10 minut przed zakończeniem gotowania dokładnie wyciąć rękaw i wlać gęś z uformowanym tłuszczem.

Upiec gęś ​​w rękawie

Przenieś pieczone w piekarniku w rękawie gęsi do naczynia, udekoruj świeżymi owocami, cytrusami lub gałązkami świerku i podawaj.

Przepis gęsi w rękawie w piekarniku

Miłego apetytu na Nowy Rok! Gotuj z miłością!

Zdjęcie gęsi w rękawie w piekarniku

Добавить комментарий

*

6 + 4 =