Kırmızı balık ile porsiyon güveç

Sevimli porsiyonlu kalıplarda iştah açıcı balık tabağı asla olumsuz duygulara neden olmaz ve kızım tarafından hevesle yenir.

Malzemeler

Patates – 250 gr

Kırmızı balık (kıyılmış et veya fileto) – 250 g

Soğan – 100 gr

Zeytinyağı 4 çorba kaşığı.

Ekşi krema% 10 – 100 g

Tuz, biber, baharat – tatmak

  • 185 kcal
  • 1 saat 20 dak.

Pişirme süreci

Ekşi krema ve patates ile kırmızı balıktan elde edilen güveç muhtemelen çocuğumu sindirimsiz ve inandırıcı olmadan balıkla beslemenin tek insani yolu. Güzel bölümlü oluşumlarda pişirilen iştah açıcı bir balık yemeği, asla olumsuz duyguları uyandırmaz ve küçük bir kız öğrenci sporcusu tarafından hevesle yenir. Yetişkinler de, yemeğin tadı damak zorunda kalacak, bu yüzden yemek pişirmenizi tavsiye ederim.

Gerekli malzemeleri hazırlayın. Koho somonundan ev yapımı forcemeat kullandım, tadı için herhangi bir kırmızı balık alabilirsin. Patatesler püre yapmak için en uygun olanı için kullanılır, bu yüzden çanak kızartma için tasarlanan yoğun patateslerden daha hızlı pişer. Baharatlardan bir peruk, kurutulmuş kekik ve granüllü sarımsak tavsiye ederim.

Kırmızı balık ile porsiyonlu güveç için malzemeler

Kalıpların altını zeytinyağıyla yağlayın. Patatesin yarısını yatırın, dilimlenmiş ince dilimler (daha ince, daha iyi), tuz ve baharat serpin.

Patatesleri baharat ve tuz serpin.

Kıyılmış balıkları, tuzu koyun.

Balık kıyma koy

Zeytinyağındaki soğanları hafifçe kızartın ve kalıpları malzemelerin kalan kısmına ekleyin.

Soğanı kızartın

Soğan soğan

Son kat patates!

Soğan patates ve tuz yerleştirin

Ekşi krema ile herşeyi yağlayın, tuz ve baharatla karıştırın. Fırını yaklaşık 40 dakika fırına gönderin, fırın 190 dereceye kadar önceden ısıtılmışsa veya güveyi soğuk bir fırına koyarsanız 60 dakika. Her şey, kullandığınız türdeki seramik yemeklere bağlıdır, örneğin, önceden ısıtılmış bir fırına doğrudan konabilir.

Ekşi krema koy

Kırmızı balıklı hazır güveç, sıcak bir biçimde masaya servis edilir.

Kırmızı balık ile alakart güveç fotoğrafı

Добавить комментарий

*

− 3 = 2