Kiraz ve frenk üzümü kompostosu

Çarpıcı lezzetli kiraz ve kuş üzümü kompostosu, kış-bahar döneminde sizi memnun edecek ve vücudu gerekli vitaminler ile doyurulacaktır.

Malzemeler

1 litrelik bir kutuya:

Siyah frenk üzümü – 100 gr

Kiraz – 100 gr

Şeker – 100 gr

Sitrik asit – tutam

  • 165 kCal
  • 1 saat

Pişirme süreci

Yaz cömertçe bize çeşitli meyveler verir ve kış için malzeme tedarik etme zamanı. Her yıl kışın bir kavanoz açmak ve yaz aromasının tadını çıkarmak için çeşitli kompostolar hazırlarım. Bölgemizdeki kirazlar ve kuş üzümü hemen hemen aynı anda meyve vermektedir ve bu iki meyvelerden muhteşem kokulu bir komposto pişirebilirsiniz. Kompostoyla kavanoza rengi kaydetmek için bir tutam sitrik asit eklemeyi ve eğer 3 litre hacimli bir kavanoza yuvarlarsanız yarım çay kaşığı tavsiye ederim.

Kış için kiraz ve üzümü gelen kompostosu fotoğrafı

Kışın kiraz ve frenk üzümünden komposto hazırlamak için listeden ürünler hazırlayın.

Kış için kiraz ve frenk üzümü kompostosu için malzemeler

Çilekleri soyun ve steril bir kavanoza koyun. 1 litrelik bir kavanoz içinde eşit derecede kiraz ve üzüm aldı, diğer oranlarda alabilir – örneğin kiraz ve 50 kuş üzümü ya da bunun tam tersi 150 gr. Her şey sizin tercihinize veya meyvelerin mevcudiyetine bağlıdır.

Çilek kavanoz içine koy

Bir tencerede su kaynatın ve meyveleri bir kavanozda 10 dakika boyunca dökün. Komposto infüze olsun.

Çilekleri kaynar su ile dökün

Sonra kompostayı tekrar bir tencereye dökün, şekeri ekleyin, kaynatın ve şekerin çözünmesini bekleyin. Kavanoza bir tutam sitrik asit ekleyin.

Kavanozdan su tahliye

Sıcak içeceği kavanoza çok boyuna kadar dökün ve hemen bir anahtar ile yuvarlayın. Bundan sonra, bankayı ters çevirin ve soğuyana kadar halıyı sarın.

Kapağı bir kapakla yuvarlayın

Kış için, kiler ve kuş üzümü bir komposto bir kiler yerleştirilebilir – iyi bir şehir evinde tutulur. Kışın, meyve aromasını keşfetmek ve zevk almak için komposto.

Kış için kiraz ve frenk üzümü kompostosu

Kış için kiraz ve frenk üzümü hazır kompostosu

Kış için kiraz ve frenk üzümünden komposto tarifi

Kış için lezzetli berry kompostosu

Size lezzetli Lezzetli!

Добавить комментарий

*

9 + = 15