Kış için erik ve kayısı kompostosu

Sterilizasyon olmadan hazırlanan mükemmel komposto. Kışın, böyle bir komposto, sıcak ve güneşli bir yaz harika bir anı olacak.

Malzemeler

2 l’lik kutuya:

Erikler – 200 gr

Kayısı – 200 gr

Şeker – 200 gr

Sitrik asit – 0.5 tsp.

Su – kaç tane çıkacak

  • 46 kCal
  • 45 dk.

Pişirme süreci

Yine bir kutu erik ve kayısı şeklinde mutlu oldum. Böylesi bir miktarı yiyemediğimiz açık, boşluklar yapmamız gerekiyor. Geçen mevsimde, erik ve kayısıdan komposto hazırlıyordum ve ilk banka açılınca geri kalanın takip ettiğini itiraf etmeliyim. Komposto, hoş bir ekşi ile ortaya çıktı ve ailemde her şeyin mümkün olduğu kadar tatlıyla sınırlı olduğu göz önüne alındığında, bu komposto henüz çok talep edildi. Elbette, her hostes şeker miktarını ailesinin beğenisine göre ayarlayabilir.

Kutuların sterilizasyonu ile ilgili bir nokta daha bahsedeceğim. Bankaca steril olmayan bir ürün koyarsanız, bankanın önceden sterilize edilmemesi gerektiğine inanılmaktadır. İçeriği kaynayan suyla doldurduğunuzda ve infüze edildikten sonra ürün ile sterilize edilecektir. Bunu söyleyeceğim: Ek sigorta için, zaman ve yer size izin veriyorsa, bankaları sterilize etmek daha iyidir, buradaki karar sizin. Gazsız özel bir evde yaşadıktan sonra, silindirlere ithal edildi ve onu kurtarmak zorunda kaldım. Daha sonra, sterilizasyonun hiçbir sorunu yoktu, ayrıca tüm boşluklar mahzende saklandı. Şimdi apartmanda tuttuğum tüm bankalar, bu yüzden her şeyi sterilize etmeye çalışıyorum. Eh, şimdi kış için erik ve kayısı kompostosu hasat başlama zamanı.

Kış için erik ve kayısı kompostosu için reçete

Kompostayı hazırlamak için gerekli ürünleri listeden hazırlayın.

Erik ve kış için kayısı kompostosu için malzemeler

Erikleri ve kayısılarımı dikkatlice yıkayın, ikiye bölün ve kemikleri çıkarın.

Taşın meyvesinden çıkar

Kabı hazırlanıyor. Kavanozdaki tüm boşlukları kıvrılıp çıkarılabilir kapaklarla kapatmak istiyorum. Geçen sezonda bu tür kapaklar için ekstra kutular bile aldım. Meyveleri kavanozlara koyun. Konserve meyveden hoşlanıyorsanız, o zaman daha fazla koyabilirsiniz, o zaman komposunun tadı daha doymuş olur. Ben orantılıyım: 1 litre – 200 gram meyve. İki litrelik bir kavanozun üzerine 200 gr erik ve 200 gr kayısı aldım. Ağırlık çukursuz olarak belirtilmiştir.

Kayısı ve erik bir kavanoza koyun

Bir tencerede, su kaynatın ve bir kavanozun içine meyve dökün. Kavanozu, bir tencerede kaynatılabilen veya basitçe kaynayan suyla doldurulabilen bir kapakla kapatın. Meyveyi 15 dakika demlendirin.

Kaynar su dökün

Bu süreden sonra, kavanozdan gelen su bir tencerede tekrar süzülür, doğru miktarda şeker eklenir. Sitrik asit suya eklenebilir veya doğrudan bir meyve kavanoza dökülebilir. Suyu bir kaynamaya getirin ve şekerin çözülmesini bekleyin. Bu aşamada, lezzet kompostosu deneyebilirsiniz – biraz şeker varsa, daha fazla ekleyin.

Şeker suya dökün

Kavanoza meyve boyuna kadar doldurmak için kaynar suyu. Kavanozu bir kapakla sıkın.

Kapağı bir kapakla kapatın

Kutuyu başaşağı çevirerek iş parçasının sıkılığını kontrol edin. Kavanozu tamamen soğuyana kadar sıcak bir battaniyeyle örtülmüş durumda bırakın.

Kavanozu ters çeviriniz

Erik için erik ve kayısı kompostosu bulunan bankalar oda sıcaklığında bırakılabilir. Kendinize ve sevdiklerinize lezzetli ve aromatik bir kompostoyla karşılayın.

Kış için erik ve kayısı kompostosu

Erik ve kış için kayısı kompostosu fotoğrafı

Hazırlıkların tadını çıkarın!

Добавить комментарий

*

92 − 84 =