Mrożenie marchewki na zimę w domu

Mrożona marchewka – zimowa różdżka – narzędzie ratunkowe każdej gospodyni, rodzaj półproduktu, który nie zmarnował swoich użytecznych właściwości podczas przygotowywania.

Składniki

Marchewki – 1 kg

  • 32 kCal
  • 1 godzina

Proces gotowania

Marchew witaminowa to warzywo niezbędne dla organizmu. Dobrze mieć marchewkę w obfitości. Jakie potrawy z niej nie można przygotować i puste na zimę …

Mrożone marchewki na zimę w domu – proste i bardzo wygodne dla “rzeczy” hostessy. Komora zamrażarki pomaga utrzymać wszystkie istotne elementy i witaminy w marchwi. Tarta marchewka na zimę i na zupę jest dobra, na smażeniu, w nadzieniu na ciasta.

Aby zamrozić marchew na zimę w zamrażarce, oprócz świeżej marchwi będzie wymagać małych worków do pakowania. Kompaktowy do zamrażarki i wygodny w użyciu.

Marchew

Marchewki, oszukane na łóżku “domowym”, najlepiej nadają się do półfabrykatów. Gromadzimy marchew w październiku, płuczemy wodą, a następnie dobrze suszymy. Przechowujemy w piwnicy do wiosny, ale część jest zawsze zamrożona. Przed pieczeniem z marchewką, skórka jest usuwana, część pozostałej łodygi i końcówka jest odcinana.

Obierz marchewki

Mijam warzywa przez maszynę do mięsa z dyszą do cięcia warzyw. Okazuje się, że jest to duża tara, ale znacznie szybciej.

Zetrzyj marchewki

W jednym wywołaniu zamrażam około kilograma marchwi.

Startej marchwi

Pakiety do przechowywania vyvorachivaju, tak aby wygodnie było rozłożyć na wszystkich trzech pięściach startej marchwi.

Przygotuj saszetki

Rozłożyłem marchewki, ale nie wiążę worków.

Włóż marchewki do saszetek

Uformuj te same marchewkowe “talerze” iw ten sposób zamarzam.

Wygładź marchewki zgodnie z opakowaniem

Zamrażanie marchwi na zimę w domu zostało zakończone. Zamrożone w małych porcjach zamrożone marchewki są bardzo wygodne w użyciu.

Zdjęcie zamrażania marchwi na zimę w domu (w zamrażarce)

Добавить комментарий

*

67 − = 58