Çok basınçlı bir tencerede pilav

Çok kanallı bir düdüklü tencerede pişirilen pilav, tüm aile için lezzetli ve doyurucu bir öğle yemeği.

Malzemeler

Pirinç – 300 gr

Soğan – 470 g

Domuz eti – 600 gr

Havuç – 420 g

Tuz – tadı

Zerdeçal – 1 çay kaşığı.

Kırmızı biber tozu – 1 tatlı kaşığı

Hops-Suneli – 1 tatlı kaşığı

Köri – 1 çay kaşığı.

Барбарис – 1 ч.л.

Sarımsak – 1 kafa

Bitkisel yağ – 100 g

  • 204 kCal
  • 1 saat

Pişirme süreci

Mutfağınızda düdüklü tencere işlevi olan bir çok-fonksiyonlu var ise, onu kullanmamak bir günahtır. Çok pişiricili pilav yapmayı öneriyorum. Benim durumumda, multivar çok güçlü ve yemekler oldukça hızlı hazırlanır. Multivark Moulinex CE500E32’nin çanağı 5 litrelik olarak tasarlandı, buna göre bir çok lezzetli pilav pişireceğim.

Bir kerede, tüm farklı modellerde, hazırlık zamanının kitap-öğretime baktığını uyarıyorum. Düdüklü tencerede, tüm kaplar sıkıca kapalı bir kapakla yüksek basınç altında hazırlanır. Pilavın hazırlanmasında birçok şey önemlidir: et ve baharatların seçimi, zirvakın hazırlanması (soğan, et ve havuç karışımı) ve tabii ki pirinç ilavesi. Et, soğan ve havuç miktarı yaklaşık olarak aynı olmalıdır. Yani, her şeyi sırayla alalım.

Pilavı çok basınçlı bir ocakta hazırlamak için aşağıdaki malzemeleri alın.

Çok basınçlı bir tencerede pilav için Malzemeler

Eti kendiniz seçin. Kuzu eti, domuz eti, sığır eti veya tavuk alabilirsin. Herhangi bir versiyonda, eti önceden hazırlamanız gerekir. Şişman domuz eti kullanırım. Damarlardan ve filmlerden temizleyin, durulayın ve küçük parçalar halinde kesin. Multivarkı kaseye koy. Sıcak su dökün, yapabilirsiniz ve soğuk. Kapağı sıkıca kapatın ve yangın söndürme programını 20 dakika kadar açın. Et kaynatılmalıdır, böylece sonuçta bu zor değildi.

Eti suya koy

Ses sinyalinden sonra, buharı serbest bırakın, kapağı açın. Ayrı bir kasede ayrı bir kaseye koyun. Et suyu süzgeçten geçirin. Daha fazla hazırlık için buna ihtiyacımız olacak.

Kaynatın et

Çok fazla soğanı temizleriz. Onları rasgele dilimlere ayırın. “Kızartma” programında önceden ısıtılmış bitkisel yağ ile kaseye gönderin. Soğanı ihale edilene kadar kızartın.

Soğanı kızartın

Domuz eti soğanya ekleyin. Aynı modda yaklaşık 5-7 dakika karıştırın ve devam edin.

Eti soğanlara koyun

Kızartılmış gıdalar için, sarımsak hariç baharatları dökün. Karıştırın, yaklaşık iki dakika kızartın.

Baharat ekleyin

Havuçları küp şeklinde doğrayın veya rendeleyin üzerine rendeleyin. Kızartma modunda 5-10 dakika karıştırın ve kızartın.

Havuçları koy

Tadına tuz ekleyin. Bana 3-4 çay kaşığı aldı. belirli bir ürün için. Suyu veya kaynar su dökün, yaklaşık 600-700 ml. Karıştırın ve tat. Bu aşamada, tuz ve diğer baharatları ayarlayabilirsiniz.

Tuz ekle

Yıkanmış pirinci, kendi takdirinize göre yuvarlak veya uzun ekleyin. Havuç, soğan ve et katmanına sürün, ama karıştırmayın. Sıvı, yaklaşık 1-1.5 cm kadar pirinç taneleri üzerinde olmalı, yıkanmış sarımsak başlı olmalıdır. Bir kapak ile sıkıca kapatın. “Pilav” programını 15 dakika çalıştırın. Tekniğiniz tarafından yönlendiriliyorsunuz.

Pirinç, sarımsak ve su ekleyin

Buhar vanasını açın ve buharı bırakın. Kapağı aç. Çok kanallı bir tencerede pişirilen her şey bir masaya servis edilebilir.

Çok düdüklü tencerede pilav fotoğraf

Afiyet olsun!

Çok basınçlı bir tencerede Plov'un tarifi

Çok basınçlı bir tencerede pilav

Добавить комментарий

*

4 + 1 =