Pilaf w kotle na stosie

Plov gotowane w kociołku na stosie to pyszne danie …

Składniki

Jagnięcina – 500 g

Ryż – 400 g

Tłuszcz z mandarynek – 250 g

Cebula – 2-3 szt.

Marchewki – 1 szt.

Czosnek – 2 głowy

Przyprawy – 1 łyżka.

Sól – do smaku

  • 327 kCal
  • 50 min.

Proces gotowania

Pilau to pyszne i satysfakcjonujące danie. A jeśli gotujesz to na stosie, wszystkie cechy są tylko pomnożone. I że to danie osiągnęło najwyższy stopień smaku, konieczne jest gotowanie od jagnięcia. Pilaf w ogniu baraniny jest niesamowicie pyszny. To danie, które chcesz gotować, jeść i traktować je znajomym. Jest przygotowany z łatwością, chyba, że ​​na ulicy jest wietrznie i nie ustali się na dwadzieścia stopni poniżej zera.

Zdjęcie pilaw w kotle na stosie

Aby ugotować uzbecki pilaw w kociołku na stosie, weź jedzenie z listy.

Składniki dla pilaf w kotle na stosie

Na stosie dobrze jest podgrzać kocioł i włożyć tłusty tłuszcz w małe kawałki. Z tego musisz stopić smalety, podczas gdy musisz mieszać kilka razy, aby wszystko było smażone i równomiernie. Rumiane chrupki muszą zostać usunięte. Wlać drobno posiekaną cebulę. Okresowo mieszając, doprowadzić do przejrzystości i miękkości. Jeśli silny ogień, to zajmie około 2-3 minut.

Smażyć cebulę

Mięso należy kroić na małe kawałki, około 2х2 cm, podczas gdy istniejący tłuszcz nie jest konieczny do cięcia. Włożyć do kotła, równomiernie rozprowadzić kocioł wzdłuż ścian, popychając łuk na środek. Należy to zrobić, aby mięso się nagrzewało i samo się nie ochłodziło.

Połóż mięso

Pozwól mu się rozgrzać przez 5-7 minut, a następnie wymieszaj.

Smażyć mięso z cebulą

Dodaj przyprawy, sól, posiekane marchewki i zalej wodą. Włóż dwie umyte główki czosnku i pozostaw do wrzenia aż do całkowitego ugotowania. Jeśli jagnięcina była młoda, to wystarczy, aby cyrkon był gotowy, wystarczy 30 minut.

Wlać wodę

Umyć ryż, aż woda będzie czysta.

Opłucz ryż.

Wlać do przygotowanego dirwak. Woda powinna pokrywać ryż o 1,5 cm, jeśli woda jest mniejsza, musisz dodać wodę. Bez zakrycia pokrywki i mieszania masy pozostawić na małym ogniu, aż ciecz odparuje. Następnie ryż zbierać suwak, przykryć pokrywką i pozostawić na kolejne 15-20 minut.

Włóż ryż do mięsa

Przed podaniem delikatnie wymieszaj i podawaj najbardziej smaczny, odżywczy i kruchy pilaw na stole.

Przepis na pilaw w kotle na stosie

Pilaw ugotowany w kazaniu na stosie był sukcesem!

Smak Bon. Gotuj z miłością.

Pilaf w kotle na stosie

Добавить комментарий

*

13 + = 19