Basturma Ormianin

Wspaniała przystawka z mięsem na świąteczny stół. Zgodnie z tym przepisem, basturma z wołowiny może być gotowana w domu.

Składniki

Polędwica wołowa – 1 kg

Sól – 1 szklanka

Chaman:

Kozieradka w proszku – 1/3 szklanki

Woda – 300 ml

Mielona papryka – do smaku

Papryka w proszku – 2 opakowania

Czarny pieprz do smaku

Czosnek – 8 zębów

Sól – do smaku

  • 134 kcal

Proces gotowania

Proponuję przygotować pyszną ormiańską basturmę. To świetna przystawka na mięso na każdą świąteczną ucztę i nie tylko. Po przeczytaniu wielu przepisów kulinarnych zdecydowałem się zastanowić nad tą opcją. Ostateczna wersja podobała się wszystkim domowym. Okazuje się, że trzeba było wziąć 2 kg wołowiny, a nie 1, bo leci bardzo szybko.

Weź następujące produkty. Oryginalny przepis wskazuje ilość wody – 3 filiżanki. Użyłem 300 ml.

Składniki na armeńską Basturmę

Wołowinę dobrze spłucz, osusz. Paznokieć z widelcem. Umieścić w odpowiednim pojemniku i posypać solą po obu stronach. Prześlij go do lodówki na 2 dni.

Posyp mięso solą

Po tym czasie wyjmij z lodówki i trzymaj pod bieżącą wodą przez około 15-20 minut. Następnie osusz papierowym ręcznikiem. Na dosochku włóż ściereczkę, włóż wołowinę, przykryj drugą połowę tkaniny. Umieść na górze ciężki ładunek. Pozostaw w tej pozycji na 2 dni.

Umieść mięso w wodzie

Następnie z jednej krawędzi gwintuj grubą nitkę i zawieszaj w wentylowanym pomieszczeniu przez 3-4 dni w temperaturze pokojowej.

Przywiąż linę do mięsa

Dwa dni przed końcem suszenia przygotujcie szamana – to mieszanina do marynowania. W ciepłej wodzie rozpuścić sproszkowany kozieradkę. Dobrze wymieszaj, aby nie było grudek. Mieszanina powinna być konsystencją płynnej śmietany. Wyślij go do lodówki na jeden dzień.

Umieść kozieradkę w wodzie

Następnie dodaj czarną mieloną paprykę, gorzki pieprz, odrobinę soli i zmieloną paprykę, aby uzyskać czerwoną masę. Wziąłem około dwóch paczek po 20 g.

Dodaj przyprawy

Dodaj roztarty czosnek. Wymieszaj.

Umieść czosnek

Suszona wołowina jest dobrze myta i spuszczana do pojemnika z opiekunem. Dobrze smaruj ze wszystkich stron. Prześlij go do lodówki na 8-10 dni. Im więcej wołowiny będzie marynować, tym bardziej pyszna basturma. W okresie marynowania należy okresowo przewracać i smarować wszystkie miejsca.

Marynować mięso

Oto moja basturma po 10 dniach marynowania.

Marynowane mięso

Powieś do wyschnięcia na 3-4 dni. Jeśli basturma w dotyku jest sucha, wszystko jest gotowe. Możesz przechowywać go w lodówce przez bardzo długi czas, po zawinięciu w folię.

Wysuń mięso

Pokrój basturmę ormiańską cienkimi talerzami i podawaj do stołu.

Przepis na armeńską Basturmę

Smak Bon!

Zdjęcie ormiański basturma

Добавить комментарий

*

53 − = 47