Canape z szynką i serem

Prosty i szybki, ale oryginalny i smaczny canape z szynką i serem. Z różnymi szynkami, różnymi serami i różnymi wzorami.

Składniki

Chleb na grzanki – 2 szt

Szynka krojona – 4 sztuki

Ser twardy w plastrach – 2 szt

Ser Philadelphia – 2 łyżki.

Ser topiony na grzanki – 1 szt

  • 281 kCal
  • 15 min.

Proces gotowania

Canape z szynką i serem to bardzo prosta i pyszna przekąska, pozwalająca na szeroki wachlarz wzorów. Postanowiłem skoncentrować się na jednej podstawowej technice – przekręceniu szynki i sera na bułkę. Ale pokażę ci, jak możesz używać różnych rodzajów szynki i różnych rodzajów sera.

Tak więc, przygotowując smaczne kanapki z szynką i serem, przygotujemy następujące produkty: szynka będzie miała zwykle tłoczone krajanie (moim zdaniem jest to najczęściej) i gotowane prosciutto. A ser, który bierzemy, jest twardy od plastrów, topiony na tosty i philadelę. Uwaga o bryle krojenia – powinna być bez dziur.

Składniki na smaczne canape z szynką i serem

Chleb narybek w tosterze przy niskiej mocy do złocenia.

Smażyć chleb

Odciąć skorupę chleba, pokroić kawałki na 2 części, a na drugą – na 4.

Pokrój chleb na kawałki

Gruba warstwa szynki jest gęsto rozmazana serem Philadelphia.

Smażyć szynkę z serem Philadelphia

Zawijamy szynkę i ser do bułki. Jeśli masz czas i chęć wykonania absolutnie czystych cięć – ten typ półproduktów lepiej jest zamrażać w zamrażarce, aż ser się stwardnieje. Jestem tu, aby przyspieszyć, więc pokażę ci, co się dzieje bez zamrażania.

Zwiń szynkę w bułce

Odcinamy kłosy boczne przy bułce, są jeszcze puste, bo szynka była okrągła. Pokroić na 4 części, przebić je wykałaczkami i przypiąć do chleba.

Sznurka chleb i szynka na wykałaczki

Kilka “twardych serów – gęsta szynka” można z zasady umieścić na różne sposoby. Możesz ser na górnej – dolnej szynki, możesz odwrotnie.

Umieść ser na szynki

Co więcej – wszystko jest dokładnie takie samo: walcowane rolki, odciąć boki z pustkami, środkowy został pocięty na grube podkładki.

Pokrój bułkę

I znowu – na wykałaczkach wepchnięto spirale z serem i szynką, przyszpilone do chleba.

Sznurka chleb i szynka na wykałaczce

Proshutto – to, co palone, gotowane – jest mniej stabilne niż szynka prasowana. Dlatego pożądane jest umieszczenie na nim kawałka twardego sera, aby ser, jako bardziej stabilny, znajdował się na zewnątrz. Nie dołączę zdjęcia rolki rolki i pocięcia jej na podkładki.

Umieść szynkę na serze

A w prasowanej szynki – serze na grzankę z góry (tj. W środku), wręcz przeciwnie, koniecznie musi być ser. Bo jeśli jest umieścić na zewnątrz, on, po pierwsze, zbierają cały miot, a po drugie, odciski palców i inne zaciski będą wyraźnie widoczne na jego błyszczącej powierzchni. Ogólnie schowajmy to w szynce.

Umieść ser na szynki

Kawałki sera i szynki w plasterkach mają różną grubość i różne obszary. Dlatego, jeśli widzisz, że bułki są zbyt cienkie, mogę polecić inną taką metodę: 2 małe podkładki – na jedną wykałaczkę. Pyszne canape z szynką i serem gotowe.

Przepis na smaczne kanapki z szynką i serem

Oto taki asortyment canapé z serem i szynką, który możemy przygotować w jak najkrótszym czasie!

Zdjęcie pyszne canapé z szynką i serem

Добавить комментарий

*

56 + = 62