Kiełbaski wieprzowe

Domowa kiełbasa to doskonała alternatywa dla sałatki. Obejmuje tylko produkty naturalne, bez żadnych szkodliwych dodatków i zanieczyszczeń.

Składniki

Składniki:

Wieprzowina (szyja) – 1200 g

Jelita wieprzowe (chereva) – 1,3 m

Cebula – 2 szt.

Czosnek – 4-6 ząbków

Sól – 2 łyżeczki.

Pieprz c / m – do smaku

Koniak – 2 łyżeczki.

Mleko – 50 ml (do marynaty)

Gałka muszkatołowa – 1 łyżeczka.

Olej roślinny – 2 łyżki.

  • 241 kcal
  • 2 godziny 30 minut

Proces gotowania

Domowa kiełbasa jest hitem domowej kuchni. Po ugotowaniu w kuchni słychać zawroty głowy! Rumiany, z kropelkami tłuszczu na smażonej beczce iz soczystym nadzieniem! Jest przyjemnie, ciepło i zimno. A ponieważ gotujemy to posiekane, to w krojeniu jest doskonałe. Kiełbasa domowa nigdy nie jest zbędna, ani w dni powszednie, ani w święta. Gotowanie zajmie trochę czasu, ale warto. A jeśli domowej roboty kiełbasa jest przygotowywana własnymi rękami – nie idzie ona do żadnego porównania z opcją sklepu i nie pozostaje długo na talerzu.

Do przyrządzenia kiełbasek wieprzowych będziemy potrzebować produktów wymienionych na liście. Jeśli chodzi o mięso: musi być dobrej jakości, świeże. Do przygotowania kiełbasy najlepiej jest wziąć karkówkę. Tłuszcz na szyi jest delikatny i delikatny.

Składniki kiełbasy kraju wieprzowego

Kiełbasa w naszej rodzinie woli siekać, więc pokrój mięso na małe kawałki.

Pokrój mięso

Cebula drobno siekana i parzona wrzącą wodą.

Oparzenia cebuli wrzącą wodą

Czosnek drobno siekany lub wcierany na tarce. Przejść przez prasę – jest niepożądane.

Pokrój czosnek

W małej misce wymieszaj sól, pieprz, gałkę muszkatołową.

Wymieszaj sól, pieprz i gałkę muszkatołową

Do mięsa dodaj przyprawy, koniak, mleko, cebulę, czosnek, dokładnie wymieszaj. Zamiast mleka można użyć śmietany.

Marynować mięso

Pokrywamy folią i wysyłamy ją do lodówki na 5-6 godzin lub lepiej – w nocy.

Przykryj mięso folią

Przystajemy do przygotowania jelit. U nas w sprzedaży – gotowe, suche i mocno solone. Powinien być noszony na wylewce kranu, jedną ręką trzymać, a drugi – prostować, jeśli zabija. Włącz wodę, wchodzi do jelita i spłukuje ją od wewnątrz. Jeśli zakupiłeś je na rynku, trzeba je prać ostrożniej. Posyp dużo soli i z powrotem, zeskrob stępioną stronę noża lub raczej wyczyść. I, oczywiście, bez fanatyzmu. Następnie jeden koniec jelita jest związany sznurkiem i za pomocą ołówka obróć jelito na lewą stronę, a następnie obficie posmaruj solą. Dokładnie spłucz.

Opłucz jelito

Zacznijmy gotować kiełbaski. Do tego potrzebujemy specjalnej tuby, która jest zwykle sprzedawana w komplecie z maszynka do mięsa. Jeśli nie, odetnij górną część plastikowej butelki, około 16-18 centymetrów, aby utworzyć lejek. Z młynka do mięsa usuwamy ruszt i nóż. Pozostaw tylko ślimak, włóż rurę, napraw ją. Na rurze rozciągamy jelito. Zaczynamy pomijać mięso.

Napełnij jelito mięsem

Możesz wypełnić jedną dużą kiełbasę, możesz – małe. Jeśli istnieje przerwa w jelicie – wyciąć w tym miejscu. I bardzo ważne jest, aby nie być napiętym. Kiełbasa powinna być lekko spłaszczona.

Napełnij wnętrzności mięsem

I możesz upychać małe kiełbaski.

Przywiąż końce jelita nitką

Przed pieczeniem zwiąż grubą igłę lub wykałaczkę. Szczególnie staraj się przekłuwać w miejscach, gdzie jest powietrze. Szybko brudzić co kilka centymetrów.

Przebić jelito igłą

Do gotowania używam formy do pieczenia pizzy, możesz na ruszcie. Kiełbasę wysyłamy do zimnego piekarnika. Ustawiamy temperaturę 200 * C na 15 minut, następnie ustawiamy temperaturę 170 * C i pieczemy aż do chrupiącej skórki, około 45 minut. Pieczemy na środkowej półce. Aby kiełbasa była soczysta, umieść garnek z wodą na dnie piekarnika.

Smaż kiełbasę w piekarniku

Kiełbasa jest gotowa!

Kiełbaski wieprzowe

Wygląda więc jak wiejska kiełbasa wieprzowa w plasterkach.

Gotowe kiełbasy wieprzowe z kraju

Przepis na kiełbasy wieprzowe

Fotografia wieprzowina kraju kiełbasy

Добавить комментарий

*

86 − 82 =