Mięso fondue

Mięso fondue to niezwykły i interesujący sposób gotowania mięsa na romantyczną kolację lub spotkania gejowskie z przyjaciółmi i rodziną.

Składniki

Wołowina – 250 g

Cielęcina – 250 g

Pierś z kurczaka – 250 g

Wieprzowina – 250 g

Kruchy olej – 1 litr

Sosy i chleb – opcjonalnie

Sól, pieprz – do smaku

  • 166 kCal
  • 30 min.

Proces gotowania

Fondue mięsne (europejskie i amerykańskie) jest absolutnie podstawowym daniem! Wszystko czego potrzebujesz, jeśli nie policzysz zestawu naczyń do fondue – to olej, który można podgrzać do 180 stopni bez negatywnych konsekwencji i dobrego mięsa.

Idealny olej jest roślinny do frytowania (na przykład z sadzonek). Może to być kokos, ale ostrzegam, że ma specyficzny zapach. Jeśli słonecznik, to tylko rafinowany. Oliwka nie jest używana.

Mięso – cięcie absolutnie dowolne, na 150-300 g na konsumenta. Sosy – KAŻDY. Możesz gotować samemu, możesz użyć różnego rodzaju gotowego keczupu, sosu barbecue lub musztardy. Wszelkie sałatki, które według twoich pomysłów są połączone z mięsem. I chleb. Może być inaczej, jeśli fondue jest tematyczne (z pewnego rodzaju mięsa). Ale w zasadzie uważa się, że bagietka nadaje się do wszystkiego.

Nadal na stole musi być sól i pieprz, najlepiej nawet kilka saltcellarów lub percellolok. Lub będziesz musiał umieścić suche przyprawy bezpośrednio na talerzach gości. Przy okazji, tutaj dochodzimy do tematu potraw na fondue mięsne.

Składniki dla mięsnego fondue w domu

Podstawową różnicą między fondue mięsnym a serem z punktu widzenia serwowania są specjalne talerze. Nawiasem mówiąc, są one takie same jak w przypadku steków tatarskich. Płyty te są zaostrzone przez fakt, że do dyspozycji każdego jedzącego w dowolnym momencie powinno być kilka możliwości przyprawiania potrawy. Nie sięgaj po zwykłą solniczkę lub sosjerkę, ale miej wszystko pod ręką. Tj. zwykle małe sekcje to sekcje na sosy lub przyprawy. Duża sekcja pośrodku, oczywiście, nie dla surowego mięsa, jak moje, po prostu ujęłam to dla urody. Duża sekcja to w rzeczywistości talerz, na którym można zjeść. Gotowe kawałki mięsa są usuwane z widelca do fondue lub leżą sałatkę.

Przy okazji warto pamiętać, że oprócz fondue do fondue serwujemy fondue mięsne i tradycyjne widelce. Nie ma wtyczki do fondue mięsnego, jego temperatura wynosi 180 ° C.

Umieść na talerzu mięso i sosy

Widelce do mięsnego fondue – biszkoptowe, z małymi zębami. W przypadku serów – trzy zęby lub dwa zęby o dużym rozstawie zębów. Wiertła widelec do mięsa mogą być używane, ale bikleszczową mały sera – jest wysoce niepożądane: chleb odwrócili, niewygodne. Do fondue z mięsa wygodniejsze widelce z drewnianymi lub plastikowymi uchwytami żaroodpornymi. Dlaczego? Ponieważ mięso ma bardzo wysoką temperaturę oleju (i metalowe strony garnka na fondue). Widły z metalowymi uchwytami będą się przegrzewać.

Często widelce do mięsnego fondue mają wielokolorowe kropki na uchwytach. To dla każdego zjadacza wiedzieć, który widelec należy do niego. Jeśli kupisz naczynia do fondue i wiem, że będziesz tam głównie mięso i firma – moja rada, kupić kilka zestawów wtyczek, nie jeden. Po prostu wygodniej, gdy dla każdego zjadającego masz kilka widelców do fondue, a nie jednego. A potem musimy poczekać, aż każdy kawałek będzie gotowy. Kiedy dana osoba ma dwie lub trzy wtyczki, jest szybsza. Bardziej estetycznie, jeśli wszystkie te widelce – z tymi samymi uchwytami, a nie z różnych zestawów.

Weź widelce do mięsnego fondue

Mięso fondue, w przeciwieństwie do sera, wygodniej jest robić w metalowym naczyniu do fondue. Rozgrzewa się szybciej i ryzyko, że olej spali się na gorącym dnie, widzisz, nie. Ilość oleju nie powinna przekraczać połowy objętości garnka (aby uniknąć wrzenia). Ale zbyt mało też nie powinno być. Zanurz się w widelcu oleju i dowiedz się, czy pokryje on całkowicie kawałki mięsa.

Olej w naczyniu jest najpierw podgrzewany na piecu do temperatury 180 ° C. Jeśli ustalisz prawidłową temperaturę bez termometru, do oleju wpadnie kawałek białego chleba, a gdy zrobi się brązowy w ciągu 1 minuty – zostanie osiągnięta żądana temperatura. I tylko gorący garnek oleju jest przenoszony do palnika stołowego.

Rozgrzany olej

Mięso fondue pocięte kawałki o długości boku około 3 cm. Elementy powinno być żyły i tłuszczu.

Pokrój mięso

W zestawach naczyń do fondue często znajdują się dziwne ceramiczne kawałki z uchwytami, podobne do zredukowanej kopii ceramicznego garnka-czajnika do serowego fondue. Są to sosbaki do płynnych sosów, których racjonalne jest nalewanie, a nie narzucanie. Ceramiczne miseczki bez piór mogą służyć do wszystkiego – przynajmniej do mięsa, nawet do sałatek, nawet do dipow, nawet do sosów – ale wtedy będą musiały włożyć łyżki.

Umieść mięso i sos w ceramicznych miseczkach

Kilka słów o obsłudze fondue. W Niemczech jest to na przykład tradycyjne danie noworoczne. I dlaczego? Bardzo wygodny i praktyczny! Mistrzyni minimum – pokroić mięso, gotować samych gości, dokładnie w momencie święta! Więc nie połykaj tego, de, danie jest świąteczne i przykryj stół najlepszym białym wykrochmalonym obrusem i pokaż cały stolik. Obrus ​​powinien być czymś prostszym, w pudełku lub w kwiecie, a idealnym wariantem jest drewniany stół i proste serwetki. Bo przyzwoity monofoniczny obrus w przygotowywaniu fondue bezbożnie uhryuzdayut oleju, to jest logiczne? Dlatego tradycyjny kanon serwujący mięsne fondue w domu – coś tak chłopsko-prowansalskiego.

Jeśli masz garnek fondue – jakiegokolwiek otwartego ognia, ze względów bezpieczeństwa żaroodporne płyta powinna być pod nimi (kamień, ceramika), czyli Palnik nigdy nie może stać bezpośrednio na obrusie lub drzewie stołu, między którymi powinien znajdować się materiał niepalny. Ogólnie pamiętaj, że fondue mięsne w oleju jest najbardziej łatwopalne!

Fotografia mięsny fondue w domu

Ale nie mogę ci powiedzieć o przygotowaniu fondue na nic. Ponieważ każdy konsument sam decyduje, jaki stopień smażenia mięsa woli. Ktoś usmaży kawałek mięsa na widelcu na minutę, a ktoś – i trzy. To zależy od rodzaju mięsa i od indywidualnych preferencji jedzących. W każdym razie gotowe mięso należy usunąć z widelca do fondue i doprawić solą i pieprzem do smaku. A potem – włóż jego normalny widelec do sosu.

Przepis na mięso fondue w domu

Smak Bon!

Mięso fondue

Добавить комментарий

*

67 − 61 =