Pieczone kiełbaski ziemniaczane

Kiełbasy ziemniaczane produkowane są w Polsce, na Zakarpaciu, na Białorusi. Mogą być gotowane, potem pozostaną białe lub upieczą …

Składniki

Ziemniaki – 1200 g

Cebula – 4 szt.

Kasze z semoliny – 3 łyżki

Boczek wieprzowy – 250 g

Śmietana – 3 łyżki. l.

Jelita wieprzowe (chereva) – 1,5 m

Czosnek – 4-5 zębów

Sól – do smaku

Pieprz – do smaku

Jajko – 2 szt.

Woda 250 ml

Olej roślinny – 2 łyżki.

  • 170 kCal
  • 1 h. 30 min.

Proces gotowania

Jeśli lubisz pieczone deruny, na pewno polubisz pieczone kiełbaski ziemniaczane. Kiełbaski ziemniaczane to pyszne danie. Jest to obfity posiłek, który można ugotować w ciągu kilku minut, a goście na stole nie wstydzą się służyć. Wystarczy gotować je do wykorzystania w przyszłości, a następnie rozgrzać. Są dwa sposoby ich przygotowania. Pierwsza polega na gotowaniu, a następnie smażeniu przed podaniem. Drugi – piec. Lubimy więcej upiec.

Do przygotowania pieczonych kiełbas ziemniaczanych potrzebujemy produktów z listy.

Składniki na pieczone kiełbasy ziemniaczane

Jelita wieprzowe są oczyszczane i solone. Jeśli są kupione na rynku, muszą być przygotowane, obficie posypane solą, a następnie oczyszczone przez tępą (tylną część ostrza) nóż. Następnie jeden koniec jest związany z gwintem i odwrócony na drugą stronę, a następnie wyczyszczony nożem i solą. Staraj się nie rozerwać jelit podczas czyszczenia. Namoczymy je w ciepłej wodzie.

Włóż je w wodę

Wlać do wody z patelni, dodać semolinę i mieszając doprowadzić do wrzenia. Wyłącz ogrzewanie, zamknij pokrywę i pozostaw do całkowitego ochłodzenia.

Ogrzać wodę za pomocą mandze

Tniemy tłuszcz w kostkę i smażymy na małym ogniu.

Smażyć boczek

Warunek obowiązkowy – chrupki powinny być miękkie, w żadnym wypadku nie jest konieczne doprowadzenie ich do stanu kamyków!

Smażyć skwarki

Cebula drobno siekana i smażyć na złoty kolor w pieczonym tłuszczu z tłuszczu.

Smażyć cebulę

Chłodzona cebula i skwarki, przejdźmy przez maszynę do mięsa.

Skręć cebulę i skwarki w maszynce do mięsa

Oczyszczone ziemniaki są również przekazywane przez maszynę do mięsa, jeśli masz specjalną dyszę. Jeśli nie, pocierać tarką gwiazdką o małych otworach.

Przekręć ziemniaki w maszynce do mięsa

Do ziemniaków dodajemy śmietanę, aby ziemniaki nie ściemniały. A także dodać spuchniętą kaszę mannę, cebulę i boczek skręcony przez maszynę do mięsa. Solim, pieprz. Dodaj wytłaczany lub drobno posiekany czosnek. Dodajemy również jaja.

Napęd jajka

Musieliśmy opłukać wnętrzności. Aby to zrobić, połóż jeden koniec na kranu, delikatnie podciągnij akordeon. Jedną ręką trzymaj jelita na kurku. Drugą ręką włączamy wodę i szybko rozprowadzamy jelito, aby nie pękło. Jeśli zostanie znaleziona luka, przecinamy ją w tym miejscu. Trzymaj mocno jelito, w przeciwnym razie wślizgnie się w ciągu kilku sekund do zlewu zlewu.

Opłucz jelito

Aby wypełnić wnętrzności, potrzebujemy młynka do mięsa i stożka do kiełbasy. Jeśli tak nie jest, można użyć plastikowej butelki, która przecina górną część w postaci konewki. Demontujemy maszynę do mielenia mięsa, wyjmujemy nóż i ruszt. Pozostaw tylko świder. Wkładamy rurkę pomocniczą i mocujemy za pomocą pierścienia. Zaczynamy przechodzić przez masę ziemniaków do mielenia mięsa. Podczas pieczenia kiełbasek nie napełniaj szczelnie. Delikatnie wypełnij jelito, nie ciasno, nie powinny być okrągłe, ale nawet lekko płaskie. Możesz zostawić jedną dużą kiełbasę i możesz związać je na kawałki.

Wypełnij jelito pastą ziemniaczaną

Nasze kiełbaski są pełne. Nasmaruj blachę do pieczenia olejem i nałóż na nią kiełbaski. Aby nie pękały podczas gotowania, co kilka razy dzierżyć za pomocą grubej igły lub wykałaczki.

Umieść kiełbaski na blasze do pieczenia

Wysyłamy kiełbaski do rozgrzanego piekarnika. Temperatura wynosi 180 stopni. Czas pieczenia wynosi 45-60 minut.

Aby usmażyć kiełbasę

Pieczone kiełbaski ziemniaczane są gotowe! Część można wykorzystać natychmiast, a pozostałe można zabrać do zamrażarki i wykorzystać w razie potrzeby.

Przepis na pieczone kiełbasy ziemniaczane

Smak Bon!

Fotografia piec kartoflane kiełbasy

Добавить комментарий

*

41 − 32 =