Pieprz nadziewany serem

Szybkie danie z papryką nadziewane serem będzie doskonałą przekąską na świąteczny stół. Gotowanie?

Składniki

Bułgarska papryka – 4 szt

Ser twardy – 100 g

Koper i pietruszka – 20 g

Czosnek – 1 ząb

Czarny pieprz w proszku – 1 szczypta

Tymianek – 4 gałęzie

  • 74 kCal
  • 30 min.

Proces gotowania

Pieprz nadziewany serem to pyszna, gorąca przekąska, którą zawsze można szybko ugotować w piekarniku na przybycie gości. Czas nie zajmuje dużo czasu i nie ma wystarczającej ilości produktów na to danie.

To danie jest a la carte, musisz wziąć produkty w ilości 1 papryki (2 połówki) – na porcję, na wypadek, gdybyś przygotował to danie jako gorącą przekąskę.

Jeśli głównym daniem jest pieprz nadziewany serem, potrzebna będzie 2 bułgarskie papryki na porcję. Ser można zrobić, co najważniejsze, aby go dobrze stopić, można użyć mieszanki różnych serów. Możesz również wzbogacić i urozmaicić to danie dodając różne przyprawy.

Składniki na paprykę faszerowaną serem, w piekarniku

WAŻNE: Do tego dania lepiej jest używać bułgarskiej czerwonej, żółtej lub pomarańczowej papryki. Zielona papryka podczas gotowania w piekarniku traci kolor i na świątecznym stole wygląda dość nieprzyjemnie. Oczywiste jest, że kolor pieprzu nie wpływa na jego smak. Dotyczące postaci pieprzu.

Bułgarska papryka pokroiła w połówki. Dla urody i wygody, jedząc przygotowane danie, zostawiaj kucyk na papryce. Czyścimy połówki pieprzu z wewnętrznych ścianek działowych i nasion.

Obierz pieprz

Przygotuj nadzienie na pieprz. Do napełniania lepiej używać pikantnych gorących serów. Używam dwóch rodzajów sera: Cheddar i Parmesan.

Sery natrzeć na średniej tarce, włożyć do miski.

Zetrzeć ser na tarce

Bardzo drobno siekamy natkę pietruszki i koperku, dodajemy zielenie do sera. Czosnek przechodzi przez prasę. Dobrze wymieszaj wszystkie składniki nadzienia. Próbujemy nadzienia na sól, nie zapominajmy, że sery są zwykle solone. Dodaj trochę czarnego mielonego pieprzu. Na tym etapie możesz dodać do nadzienia i swoich ulubionych przypraw.

Umieść zielone i czosnek

Przy pomocy łyżki deserowej gęsto nadziewane papryki otrzymane przez nadzienie.

Faszeruj paprykę

Umieść nadziewane papryki w naczyniu do pieczenia. Z góry wkładam kilka gałązek tymianku, bardzo lubię jego połączenie z serem. Wysyłamy nadziewane papryki z serem do piekarnika, podgrzewane do 160 stopni C, przez 15-20 minut. Przez pierwsze 10 minut przygotowujemy paprykę, przykrywając ją folią na wierzchu, a następnie usuwamy folię, a resztę 10 minut przygotowujemy bez niej.

Wrzuć pieprz do formy

Gotowy pieprz nadziewany serem, serwujemy gorące, więc natychmiast!

Przepis na pieprz nadziewany serem, w piekarniku

Smak Bon! Jak pyszne!

Zdjęcie z pieprzem nadziewane serem, w piekarniku

Добавить комментарий

*

62 − = 60