Roladki z łososiem i ogórkiem

Klasa mistrzowskie w domu do gotowania chudego bułeczek z ogórkami i łososia zawiniętego w nori. Obfite i zdrowe pyszne!

Składniki

Ryż okrągły – 150 g

Nori – 7 arkuszy

Łosoś lekko osolony – 200 g

Ogórek – 2 szt.

Ocet ryż (jabłko) – 30 ml

Sól – 1 łyżeczka.

Cukier – 0,5 łyżeczki.

  • 147 kCal
  • 1 h. 30 min.

Proces gotowania

Teraz, w dobie technologii informacyjnej, możesz opanować prawie każdy zawód, patrząc na kilka klas mistrzowskich. To samo dotyczy umiejętności tworzenia pysznych bułeczek – nie musisz chodzić na lekcje gotowania, zwłaszcza, że ​​wszystko jest o wiele łatwiejsze niż się wydaje. A składniki do rolek można teraz kupić w dowolnym supermarkecie.

Jednym z klasycznych wariantów rolek jest farsz: łosoś (każda czerwona ryba) z ogórkiem. Najpierw musisz zagotować ryż. Co do mnie – nie trzeba używać specjalnego ryżu do sushi. Jest o wiele droższy, ale nie zauważyłem różnicy. Może się mylę. W każdym razie używam regularnego okrągłego ryżu w moich rolkach. Zmieniaj go za pomocą multivarku, w nim okazuje się idealny – trochę kruchy, umiarkowanie kleisty, a nie “owsianka”. Gotuj w zwykły sposób – umyj w celu oczyszczenia wody, wysyp 0,5 łyżeczki. sól, wlej wodę w proporcji 1: 2 (woda może być nieco większa, za 20-30 ml). Wybierz tryb Pilaf lub Gryka.

Gotowany ryż

Teraz trzeba ostudzić trochę ugotowanego ryżu i napełnić go octem ryżowym. Jeśli nie ma nikogo pod ręką – nie ma znaczenia, przygotujemy własne. To bardzo proste – potrzebny jest naturalny ocet jabłkowy (nie aromatyzowany i zabarwiony), dodać 0,5 łyżeczki. sól i 0,5 łyżeczki. cukier. Mieszać do całkowitego rozpuszczenia. Delikatnie wlej do ryżu, wymieszaj za pomocą łopatki. Najważniejsze to nie przesadzać z mieszaniem, w przeciwnym razie ryż zamieni się w “owsiankę”.

Tankowanie ryżu

Zostawiamy ryż do zaparzenia i zanurzenia w sosie, aw międzyczasie przygotowujemy nadzienie. Usuwamy skórkę z ryby, wycinamy grzbiet i przecinamy filet z ryby na cienkie paski o grubości 5-7 mm.

Łosoś posiekany

Świeży ogórek sprawdza się pod kątem goryczy. Jeśli pominiesz ten krok – możesz wtedy zepsuć całe wrażenie degustacji. Jeśli skóra jest twarda – możesz oczyścić ogórek. Pokrój ogórek na dwie części, a następnie każdy kawałek w paski, wielkość pasków jest zbliżona do grubości pasków ryb.

Ogórek posiekany

Na bambusowej macie rozpostarliśmy arkusz nori (najpierw odcięliśmy 1/3). Ręce moczony w wodzie z sokiem z cytryny lub octu ryżowego, rekruta kulowym. Równomiernie rozprowadzać na powierzchni ffjon arkusza, pozostawiając wolną górną szerokość pasma 1-1,5 cm. Warstwa ryżu być cienkie, aby być przezeń widoczne nori.

Umieść ryż na nori

Pośrodku leżał pas ryby i pasek ogórka.

Rozłóż ogórki i łososia

Trzymamy palce jednej ręki (aby się nie poślizgnąć), a drugą zawijamy rolkę bambusową matą do sushi. Rolka musi być bardzo ciasna, aby nie było pustek, w przeciwnym razie ulegnie rozkładowi podczas cięcia.

Fold Roll

“Skręć” bułki z pozostałych alg, ryżu i nadzień. Usuwamy wszystko w zimnym miejscu przez 25-30 minut. Następnie wyciągnąć i „uzbrojonych” a bardzo ostrym nożem pocięte „kiełbasek” na rolkach, o grubości 1,5-2 cm to konieczne do ciągłego czyszczenia ostrza noża i zanurzyć ją wodą, w przeciwnym razie nie zostanie pocięty na rozdarcie i glony. – Rodzaj walców zostaną nie estetyczny.

Przepis Rolki z ogórkiem i łososiem

Podajemy sos sojowy, może marynowany imbir i wasabi. Celem imbiru jest oczyszczenie jamy ustnej przed wypróbowaniem rolki o innym wypełnieniu. Ale jeśli w twoim menu na dziś tylko bułki z rybą lub z krewetkami – wtedy cała esencja imbiru jest stracona.

Добавить комментарий

*

+ 72 = 74