Risotto (klasikinis receptas)

Klasikinis risotto yra paprastas virimo ir neįtikėtinai skaniai patiekaluose.

Sudedamosios dalys

Ryžiai – 200 g

Svogūnai – 1 vnt.

Parmezanas – 50 g

Sviestas – 30 g

Alyvuogių aliejus – 1 valgomasis šaukštas.

Vynas – 90 ml

Šafranas – žiupsnelis

Vanduo – 1 l

Grybai – 300 g

Lauryno lapas – 2 vnt.

Druska – pagal skonį

Prieskoniai – pagal skonį

  • 79 kCal
  • 20 min.
  • 25 min.

Virimo procesas

Risotto yra labiausiai paplitęs patiekalas Italijoje. Šio preparato pagrindas yra: apvalios, daug krakmolo ryžių, vyno, sultinio ir sūrio. O jei norite, galite pridėti vištienos, grybų, daržovių ar jūros gėrybių. Nebuvo sunku paruošti klasikinio risotto, tačiau jūs turite žinoti kai kuriuos ruošimo taškus, kad jo negalėtų virti.

Risotto nuotrauka

Paruoškite reikalingus risotto ingredientus.

Risotto ingredientai

Pirmasis žingsnis – pamerkti vyno šafraną. Jis turėtų būti dedamas į stiklinę ir šiek tiek sumaišytas, paliktas, kol atsiras gražus, gausus vyno spalvos vaizdas.

Įdėkite šafraną vynu

Risotto ruošimo sultys pagal klasikinį receptą gali būti naudojamas bet kokiame: vištienos, daržovių, veršienos ar žuvies, jei ricotto kepsitės su jūros gėrybėmis. Aš pats nusprendžiau paruošti grybų sultinį, nes jis turi labai daug skonio, spalvos ir greitai paruoštas. Norėdami tai padaryti, būtina nupjauti grybus į plonąsias plokštes, įdėti į padažą ir užpilti šaltu vandeniu. Norėdami skonio pridėti prieskonius, lauro lapus ir išsiųsti į ugnį.

Pjaustyti grybus

Lėtai verdant, virkite 20-25 minutes.

Kepti grybus

Tada pašalinkite grybus ir paties sultinį per smulkią sietą.

Išrinkite grybus iš vandens

Skonį supilti druskos. Pridedant sultinį į ryžius, jis turi būti karštas, nes tik karštas skystis padeda pašalinti krakmolą iš ryžių grūdų. Todėl mes laikome paruoštą sultinį po dangčiu šilumos ar silpno šilumos.

Įpilkite druskos

Šildykite keptuvę, išpilkite alyvuogių aliejų ir pridėkite šaukštą grietinėlės. Po vienos minutės supilkite smulkiai pjaustytus svogūnus. Svogūnais geriau naudoti svogūną ar salotas, bet ne raudona, kitaip bus visiškai išsilygins spalvos. Periodiškai sumaišydami, atkreipkite svogūnus į minkštą. Svarbu, kad jis nesikeistų spalvos.

Skrudinkite svogūną

Įpilkite ryžius. Risotto skalauti ryžiai draudžiami. Apskritai, ricotto gamybai būtina pasirinkti ryžių krakmolo rūšis, ir idealiai tinka laikyti arborio, carnaroli ir vialon nano. Tik šios veislės padeda pasiekti pageidaujamą kremo konsistenciją.

Įpilkite ryžius

Nuo šio momento iki risotto paruošimo reikia jį maišyti, o jei ne nuolat, tada dažnai, nes maišant lydima krakmolo išleidimas ir netgi ryžių virimas.

Skrudinkite ryžius su svogūnais

Kai visi ryžiai pakrandami ir absorbuoja aliejų, supilkite vyną, kuris jau įgijo turtingą spalvą ir skonį, anksčiau įtempęs. Vyno rūgštis subalansuoja krakmolingų patiekalų skonį.

Įpilkite vyno

Kai alkoholis išgaruoja ir ryžiai sugeria visą vyną, pradėkite įpilti vieną karštą grybų sriubos kepą, kiekvieną kartą maišydami, kol skystis visiškai išnyks.

Įpilti sultinį

Klasikinis risotto virti ne ilgiau kaip 20 minučių. Valgio pabaigoje ryžių grūdai turėtų tapti al dente, o tai reiškia “ant dantų”.

Virkite ryžius

Tuo metu razototą palikite 2-3 minutes, po to supjaustykite šalto sviesto kubelius ir gausiai pabarstykite terminiu parmezanu.

Įdėkite sūrį

Maišykite, įkiškite į indą ir nedelsdami pateikite prie stalo. Jie sako, kad žmogus laukia risotto, o ne risotto.

Risotto receptas

Malonus linksmas. Virkite su meile.

Risotto (klasikinis receptas)

Добавить комментарий

*

70 + = 71