Sałatka z bakłażanem i jajkiem

Świąteczna sałatka z bakłażana z jajkiem to przystawka, która w żadnym wypadku nie ustępuje nawet sałatce mięsnej z cielęciny!

Składniki

Bakłażan – 2-3 szt.

Cebula – 1-2 głowy

Majonez – nieznacznie

Sól – do smaku

Oliwa z oliwek – do smażenia

Czosnek – 2 ząbki

Jaja kurze – 3 szt.

Pietruszka – do dekoracji

Ocet jabłkowy – 1 łyżeczka.

  • 106 kCal
  • 30 min.

Proces gotowania

Nie powiem, że nasza sałatka z bakłażanem i jajkiem jest częstym gościem przy świątecznym stole, ale warto spróbować. Tak słona może być tylko sałatka mięsna z cielęciny. Nawiasem mówiąc, przypomina mu coś, co mu się podoba. Wszyscy, którzy zdecydowali się spróbować mojej “smażonej” sałatki z bakłażana, byli mile zaskoczeni brakiem białka mięsnego. Mąż nie jadł sałatki bez mięsa, ale dzieci doceniły nową przekąskę, dla mnie z radości.

Aby przygotować sałatkę z bakłażanów z jajkami, cebulą i majonezem, produkty są pobierane z listy. Oberżyny potrzebują małe. Cebula również przyjmuje małe główki – lepiej nadaje się do marynowania. Kurze jaja z wyprzedzeniem. Kędzierzawa pietruszka jest potrzebna do dekoracji. Majonez pasuje do każdego gustu. Mały czosnek – do smaku, soli – do smaku i oliwy z oliwek – do smażenia bakłażana.

Składniki na sałatkę z bakłażana z jajkiem, cebulą i majonezem

A więc przepis. Oberżyny są cięte na cienkie języki, a następnie – słomki. Duży niebieski potrzebuje wstępnego solenia – aby się rozgrzać przed spaleniem istniejącej goryczy. Nasze letnie warzywa nie są gorzkie. Posypię je solą już na patelni.

Pokrój oberżynę

Słoma z bakłażana smażona jest w gorącej oliwie z oliwek, aż do ugotowania. Sól do smaku. W procesie jest delikatnie mieszany, a na koniec przyprawiany czosnkiem. Czas smażenia bakłażana wynosi nie więcej niż 7 minut. Smażone bakłażany opierają się na sicie i są chłodne. Dodatkowy tłuszcz w sałatce jest bezużyteczny.

Smażyć bakłażana

Żółtko jaja kurzego wciera się w niewielką tarkę bezpośrednio w salaterkę.

Zetrzeć żółtko na tarce

Jest doprawiony majonezem.

Dodaj majonez

Następnie warstwa smażonego bakłażana.

Umieść warstwę oberżyn

Następnie marynowaną cebulę.

Połóż marynowaną cebulę

Wybierz łup z góry. Oczyść i posiekaj cienkie półpierścienie. Doprawić ocet jabłkowy.

Wlać ocet cebulowy

Nad cebulą znajduje się obfita warstwa startego białka z kurczaka i odrobina majonezu.

Umieść warstwę białka

Znowu bakłażany.

Umieść oberżyny na wiewiórkach

Wykończenie piramidy świątecznej sałatki z oberżyną i jajkami. Na ostatniej warstwie trochę potrwa, aby nie zamknąć “winowajcy” uroczystości – Mr. Eggplant.

Nie powiem, że nasze danie zostało przygotowane szybko, ale z wielką przyjemnością. Nie możesz zachować sałatki z bakłażana. Gotuj na godzinę przed podaniem. Mieszaj przed jedzeniem, jeśli to konieczne, a następnie sól i przyjemny apetyt!

Fotografia oberżyny sałatka z jajkami, cebulami i majonezem

Добавить комментарий

*

− 1 = 1