Sałatka z języczkiem i ogórkiem kiszonym

Pikantna sałatka z ogórkiem jęczmiennym i kiszonym składa się z dwóch składników, które kontrastują zarówno ze smakiem, jak i konsystencją.

Składniki

Język wołowy – 0,5 szt.

Ogórki konserwowe – 150 g

Śmietana – 2 łyżki.

Majonez – 1 łyżka.

Sól, pieprz – do smaku

Jaja do dekoracji – 3 szt.

  • 135 kCal

Proces gotowania

Za to szczególnie doceniam sałatkę z ogórkiem i ogórkiem kiszonym, więc to jest dla jego absolutnego geniuszu. Język jest miękki i elastyczny, kiszone ogórki są twarde i chrupiące. Język – słony, ogórki – kwaśny. Ogólnie rzecz biorąc, nienaganną jedność przeciwieństw. Wierzę, że ugotowane jajka są nadal bardzo dobre dla języka z kiszonymi ogórkami – to trzecia tekstura o neutralnym smaku. Ale jaja – to jest tak, rozważmy, dla dekoracji i dla amatora, można się bez nich obejść.

Składniki na sałatkę z jęczmieniem i ogórkiem kiszonym

Najważniejszą rzeczą jest, aby najpierw prawidłowo zagotować język, a następnie ostudzić go tak, aby stał się jędrny. Wolę solone lub solone wędzone szczypce do takich sałatek, chociaż można oczywiście użyć go na surowo. Tylko solone gotowane bez przypraw i surowy wymaga więcej sól, pieprz, lavrushki (i prawdopodobnie, co wciąż kocham gotować mięso). Język gotowanie wody powinna całkowicie pokrywać toru i aby go pokryte, a po zmianie konfiguracji i jest podnoszona na patelni). Gotujemy około 2 godzin (w rondlu, w szybkowarze – mniej). Język nie powinien stać się miękki, lepiej jest, aby sałatki były mocne.

Umieść swój język w wodzie

Natychmiast po zakończeniu gotowania, gdy język jest bardzo gorący, ocieramy go zimną wodą i natychmiast usuwamy zewnętrzną białą skórę. Palce będą palić, ale w inny sposób, niestety, nie zostaną usunięte. Pozwoliliśmy językowi ostygnąć w temperaturze pokojowej i otrzymaliśmy je, owinąć w polietylen i włożyć do lodówki na długi czas. Lepiej – na całą noc. Język musi się całkowicie ustabilizować, stwardnieć.

Zwiąż język

Aby wyciąć język słomą, nie bierz tej radykalnej części – jest luźna i łatwo się rozpada. Dlatego zwykle biorę na sałatki połowę, na której napiwek. Jeśli bierzesz radykalnie – to tylko górna powierzchnia. Z nich można wyciąć idealną słomkę.

Wytnij język

Małe ogórki należy kroić lodem. Duży – trójkąty lub słomki, do których jest wygodny.

Dodaj ogórki

Doprawić sałatkę kwaśną śmietaną i majonezem. Możesz polać lub pieprzyć dopiero po wymieszaniu i wypróbowaniu wszystkiego. Stopień smaku w języku i ogórkach może być inny – nagle, nie chcesz już soli?

Dodaj śmietanę i majonez

Podczas gdy sałatka jest marynowana przed podaniem, możesz ugotować jajka na twardo. Nie jest to konieczne, ale bardzo interesujące “na przekąskę”.

Pokrój jajka na pół

Ponadto, jak widać, sałatka sama w sobie jest raczej brzydka, a jej jajka dekorują.

Przepis na sałatkę z języczkiem i ogórkiem kiszonym

Jeśli prześlesz sałatkę z językiem i marynat jako przekąskę, w małych porcjach, a następnie dałem w recepturze składników wystarczy nawet na 6 porcji.

Fotografia sałatka z jęzorem i kiszonymi ogórkami

Добавить комментарий

*

34 − = 28