Shish kebab z wieprzowiny w folii w piekarniku

Soczysty, pachnący grill wieprzowy, ugotowany w domu – świetna opcja na wakacje, zwłaszcza gdy jest zima na ulicy, a ty chcesz szaszłyk!

Składniki

Karkówka – 600 g

Cebula – 250 g

Sól – 6 g

Czarny pieprz mielony – 3 g

Adzhika neostraja – 4 przedmioty l.

  • 218 kCal
  • 40 min.

Proces gotowania

Pomysł na gotowanie shish kebab z wieprzowiny w folii w piecu przyszedł w momencie, gdy prognozy pogody przeszły w weekend straszną pogodę, a mięso było już kupione, a smażone banalne posiekane dłonie nie powstały. Szczerze mówiąc, nie miałem specjalnych złudzeń co do wyniku. Jednak mięso okazało się tak soczyste i pachnące, że nie jest to ostatni sposób gotowania szaszłyka w ten sposób. Z tradycyjnego szaszłyka smażonego w grillu wyróżniał go tylko brak charakterystycznego aromatu “zamglenia”. Ale niesamowita soczystość i bogactwo smaku zostały zrekompensowane.

Każdy kucharz ma swój ulubiony sposób marynowania snish ​​kebab. Ja też to mam – najprościej, moim zdaniem. Będziesz potrzebował cebuli, soli, czarnego pieprzu. Tym razem postanowiłem dodać adjika. Dla snish ​​kebaba, weź karkówkę (szyję), średnio grubą, ale nie szczupłą.

Składniki do shish kebab z wieprzowiny w folii w piecu

Cebule są złuszczone z łuski, pokrojone w połówki lub ćwiartki, sól, pieprz czarny mielony, wszelkie inne przyprawy – na przykład bardzo mi się podoba, jeśli doda się kolendrę mieloną. Możesz też użyć gotowych zestawów do szaszłyków lub wieprzowiny. Dodaj adżykę do cebuli, wszystko dokładnie wymieszaj, upewniając się, że cebula otrzymuje sok.

Połącz cebulę, adżykę, sól i pieprz

Szyje wieprzowe należy umyć i wysuszyć papierowymi serwetkami, a następnie pokroić w plasterki (kostki) o boku 2,5-3 cm. Nie trzeba być bardzo cienkim, w przeciwnym razie mięso będzie suche. A zbyt duże elementy można spalić z zewnątrz, pozostając wilgotnym od środka. Złożyć kawałki w misce do cebuli.

Połóż mięso

Włóż dłonie, wymieszaj je i umieść w chłodnym miejscu. Czas – nie mniej niż dwie godziny, a możesz zostawić go na noc.

Marynować mięso

Teraz potrzebujesz drewnianych szpikulców. Ktoś zaleca zwilżenie ich wodą, aby się nie zapalili. Osobiście nigdy nie miałem takich problemów, więc nie zważam na radę. Podczas wbijania kawałka wieprzowiny przesuń go na sam początek szpikulca. Przenieś następny kawałek do poprzedniego wystarczająco mocno.

Ciągnij mięso na szaszłykach

Zawiń elementy w folię, możesz umieścić pakiet w naczyniu do pieczenia. Następnie przesłać szaszłyk z wieprzowiny w folii do piekarnika, podgrzać do 180-190 stopni.

Połóż mięso na folii

Po 20 minutach można rozłożyć folię, dzięki czemu szaszłyk kupi apetyczną opiekaną skorupę z góry. Piec przez kolejne 15 minut, po czym shish kebab można podawać z warzywami, ziołami i sosem.

Przepis na shish kebab z wieprzowiny w folii w piekarniku

Smak Bon!

Fotografia shish kebab od wieprzowiny w folii w piekarniku

Добавить комментарий

*

+ 8 = 13