Ziemniaki z pomidorami i serem w piekarniku

Ziemniaki z pomidorami i serem w piecu – prosty garnek, który będzie smakował całej rodzinie i przygotowywany w ciągu kilku minut.

Składniki

Ziemniaki młode – 3-4 szt.

Ser Suluguni – 100 g

Pomidory – 1 szt.

Cebula – 1 szt.

Śmietana – 3 łyżki.

Zieleń – do smaku

Sól, pieprz – do smaku

Suchy czosnek – 1 łyżeczka.

Olej roślinny – 1 łyżka.

  • 106 kCal
  • 40 min.

Proces gotowania

Przygotuj pyszne danie z ziemniaków zawsze i czasami wystarczy, aby uzupełnić je o kilka składników, aby uzyskać wspaniały obiad lub kolację. Dziś oferuję najłatwiejszą opcję – ziemniaki z pomidorami i serem w piecu – smaczne, proste i szybkie. Oprócz trzech głównych składników zawsze można dodawać warzywa lub produkty mięsne. Oprócz takich ziemniaków można podawać świeże warzywa lub marynaty.

Fotografia grule z pomidorami i serem w piekarniku

Aby przygotować ziemniaki z pomidorami i serem w piekarniku, należy natychmiast przygotować wszystkie składniki z listy, również natychmiast włączyć i ogrzać piekarnik, ustawić temperaturę na 180 stopni.

Składniki na ziemniaki z pomidorami i serem w piekarniku

Pierwszym krokiem jest oczyszczenie i umycie ziemniaków. Na specjalnej tarce lub przy pomocy kominka, pocierać wszystkie bulwy bardzo cienkimi płytkami.

Pokrój ziemniaki

Przygotuj formę do pieczenia ziemniaków, dosmaruj ją dosłownie łyżką oleju roślinnego. Umieść plastry ziemniaczane w formie. Posyp szczyptę soli i pieprzu.

Umieść ziemniaki w kształcie

Obrać cebulę i pokroić na pół-pierścienie, rozłożyć cebulę na ziemniakach. W razie potrzeby cebula może być smażona wcześniej – to kwestia gustu.

Włóż krążki cebuli

Na cebulę równomiernie rozprowadzić kwaśną śmietanę, posypać suchym czosnkiem lub wycisnąć świeży ząbek czosnku. Pomidory spłukać, wysuszyć, pokroić na talerze. Zamknij śmietanę z pomidorami.

Połóż plastry pomidora

Ser Suluguni, a jeśli chcesz, twój ulubiony ser, zetrzyj na średniej tarce. Z czipsami serowymi przykryj pomidory.

Posyp serem

Uszczelnij formularz folią. Przenieś formularz do rozgrzanego piekarnika, gotuj przez 12-15 minut pod folią, następnie wyjmij i piecz ziemniaki z pomidorami i serem w piekarniku przez kolejne 5-7 minut.

Przykryj formę folią

Smak Bon!

Ziemniaki z pomidorami i serem w piekarniku

Przepis na ziemniaki z pomidorami i serem w piekarniku

Добавить комментарий

*

4 + 1 =