Kestane çorbası

Kestane çorbası son derece rafine ve aynı zamanda – en yaygın ve her zamanki patates çorbası gibi!

Malzemeler

Soyulmuş kestane – 200 gr

Havuç – 1 adet.

Soğan – 1 adet.

Et suyu – 400 ml

Su – 100 ml

Bitkisel yağ – 1 çorba kaşığı.

Krem – 2 yemek kaşığı.

Tuz – tadı

  • 65 kCal
  • 30 dk.

Pişirme süreci

Kestane çorbasını nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, o zaman … kendi masraflarınızla çok yanılıyorsunuz. Aslında, onun tarifini (ve hatta onun tarifleri) çok iyi biliyorsunuz. Ürünlerin kombinasyonunu ve nasıl pişirileceğini, ne mevsimi ve ne servis yapılacağını biliyorsunuz. Böyle bir şeyden şüphe ettin mi? Öyleyse, size kestane hakkında çok ilginç bir şey anlatacağım, ki bu da az önce düşündüğünüz şey. Gerçek şu ki, kestane ağaçları günlük mutfaktan çıkmış … patatesler. Evet, patatesler. Rus mutfağından değil, güney bölgelerinin mutfağından. Amerikan ürünleri genellikle çok fazla Avrupa-Asya’ya yer açmak zorunda kaldı. Kültivasyon, toplama ve depolamada basit, diyetimizi zenginleştirdiler, ama aynı zamanda bir zamanlar verilen ve alındıkları egzotik şeylere dönüştüler.

Kestanelerin büyüdüğü bölümlerde, bir zamanlar bir incelik değil, normal bir ürün, daha ziyade demokratikti (hatta kötü mübareklere bile erişilebilirdi, ama aynı zamanda soylu masalarda da bulunurdu). Evet, toplanması ve temizlenmesi zordur, ancak hiç kimse kestane besin değeri ve mükemmel tat kalitesini sorgulamadı. Bunlar çok besleyicidir ve aslında hiçbir çeşni gerektirmez. Genelde, kestane çorbası yapmak istiyorsanız – sadece sevdiğiniz patates çorbasını hatırlayın ve benzer şekilde yapın. Kendimden tavsiyede bulunmak istediğim tek şey – en lezzetli kestane çorbası bence, oyundan, ve geri kalanlardan – her şeyden önce, kesinlikle ilkel yemek tarifi!

Malzemelerin sayısı hakkında küçük bir not. Hazırlanmasında en yaygın ve ucuz yarı bitmiş ürün için kullanıyorum: doğranmış haşlanmış kestane. Benzer bir ürün de kutudadır. Kestaneleri kendiniz temizlerseniz, daha sonra soyulmamış fındık ağırlıkça tarifimin en az iki katı kadardır.

Kestane Çorbası için Malzemeler

Soğanlar temizlenir ve doğranır.

Soğanı kes

Havuç temiz ve kesilmiş.

Havuç kesmek

Soğan şeffaf veya kahverengileşinceye kadar soğanları az miktarda bitkisel yağda havuçla karıştırın.

Soğanları havuçla kızartın

Eğer benim gibi kestane olmuşlarsa, en az 15 dakika boyunca, sebzeli kesilmiş sebzeleri kestane ile pişirin – örn. yarı mamul, yumuşak. Kestaneleri kendiniz temizlediyseniz, her şey sizin yaptığınız yönteme bağlıdır. Kestane temizliği için birçok yöntem olduğundan, basitçe söyleyeceğim – çorbayı içerdeki kestane yumuşak olana kadar pişir. Patatesleri nasıl kontrol ettiğini kontrol et. O zaman hazır patatesler ile aynı hale geldiler – o zaman hazırlar. Ve ne olursa olsun, kestane fındık ve patates bir yumrudur.

Kızartma ve kestane suyun içine koyun

Bana çorba-püresi yaparsan kestane çorbasının suskun görünmesi bana öyle geliyor. Tamamen optik olarak, bir şekilde, içinde fındık parçaları bulunan kahverengi bir eğimden daha avantajlıdır.

Saf çorba

Ancak, birkaç kestane bırakabilirsiniz, böylece tüm yüzmek.

Kestane çorbası fotoğrafı

İstenirse, çorba krema ile doldurulabilir. Ama aslında onlarsız, elbette, lezzetlidir.

Kestane çorbası tarifi

Добавить комментарий

*

+ 85 = 86